POJIŠTĚNÍ ČLENŮ ČMSHB

ČTENÍ DOKUMENTŮ PDF

Logo Acrobat

Nemůžete číst dokumenty ve formátu PDF? V tom případě Vám chybí nainstalovaný Acrobat Reader. Program je zdarma a po nainstalování Vám tuto chybu odstraní. Stáhnout si jej můžete ZDE!

TITULNÍ STRANA » Reprezentace - Ženy: České holky přepsaly historii! Po vítězné brance v prodloužení slaví zlato z mi
» 13:00 | HBC Hodonín-Slovan Bratislava

V dané sezóně nebylo dosud odehráno žádné utkání.

ilustrační foto (foto: Ondřej Novotný, Anna Kuželová)

Ondřej Novotný, Anna Kuželová | 10.06.2017 23:11:43 | 282x

Fantazie a neskutečný úspěch! Česká ženská hokejbalový reprezentace po dvou letech opět nastoupila do finále mistrovství světa, kde na ni tentokrát čekal nervydrásající duel s USA. Naše holky sice nejprve prohrávaly, pak však duel otočily, a když se Američankám povedlo opět vyrovnat, muselo rozhodnout prodloužení. V tom dotlačila balonek do branky Aneta Lédlová, který tak odšpuntovala obrovskou a nekončící radost!

Finálový zápas chtěly rozehrát oba týmy ve vysokém tempu, a tak se hra přelévala ze strany na stranu. Ani jeden z týmu si však nevytvořil žádnou větší šanci. Postupně se ale začaly dostávat do dobrých střeleckých pozic a několikrát nechaly vyniknout brankářky na obou stranách. Ty byly během první třetiny stoprocentní a podržely tak své týmy.

První vyloučení zápasu viděli diváci zkraje prostřední části. Na trestnou lavici putovala Křížová. Američankám stačila pouhá půl minuta k tomu, aby šly poprvé v zápase do vedení. Češky obdržená branka nakopla a hnaly se za vyrovnáním. Vytvořily si hned několik šancí, ale americkou brankářku překonat nedokázaly. To se však změnilo v osmadvacáté minutě, kdy Denisa Křížová odčinila své vyloučení a zakončila do prázdné brány. Do šaten se tak šlo za stavu 1:1.

Začátek závěrečné patnáctiminutovky byl opravdu rychlý. Na trestnou lavici putovala americká hráčka a Kateřina Němcová dokázala početní výhodu využít už po dvaceti vteřinách. Češky se však radovaly z vedení pouhých pětačtyřicet sekund. Vyrovnané skóre ale netrvalo dlouho. O dvě minuty později už propukla díky Lucii Kubínové obrovská radost opět na české straně. Jenomže USA poslalo brankou osmašedesát sekund před třetí sirénou zápas do prodloužení.

Patnáct minut navrch, respektive pouhých pětapadesát vteřin, však patřilo jednoznačně našim hráčkám. Ty se hned začaly tlačit do branky, za což přišla brzy zasloužená odměna, kdy ležící Aneta Lédlová dokázala před klecí dostrčit hokejkou míček za brankovou čáru a rozpoutala tak nepopsatelnou radost!

OHLAS PO UTKÁNÍ:

Karel Manhart (hlavní trenér)– „Je to něco úžasného, před těmi lidmi jsme mistři světa. Vyhrát doma před takovou kulisou, to je neuvěřitelné. Myslím si, že až časem nám to dojde úplně. Jsem rád za ty holky, jak si to užívají, to je nádherný.“

Česko – USA 4:3pp (0:0, 1:1, 2:2 - 1:0)