V dané sezóně nebylo dosud odehráno žádné utkání.

ilustrační foto (foto: SK Jihlava)

MHbL: Hodonín vyloupil Jihlavu po nájezdech. Přesto zůstává SK první v tabulce!

SK Jihlava | 23.04.2017 16:58:40 | 556x

Přímý souboj o první příčku svedla Jihlava s Hodonínem. Domácí chtěli svému soupeři vrátit drtivou porážku 1:8 z prvního měření sil, což se jim nakonec nepodařilo. Přesto udrželi kolo před koncem základní části průběžné první místo v tabulce.

SK Jihlava - HBC Hodonín 2:3 sn (0:1, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 21. Dolejší (Hlavatý), 33. Apeltauer (Hlavatý) - 15. Hanuš (Švagerka Z., Zetocha), 25. Hübl (Navrátil, Hanuš), rozhodující nájezd Švagerka Z.

Rozhodčí: Vokurka, Jeletz. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:2. Střely na branku: 32:26.

Diváci: 80

SK Jihlava: Ježek (Bártů) - Anděl, Jiskra, Habermann, Dolejší, Fatrdla, Sobotka - Koudelka, Záptočný "A", Král "C" - Apeltauer, Hlavatý, Průcha - Smutný, Fejt, Trybuček.

HBC Hodonín: Krúca - Zetocha, Hanuš, Švagerka M., Mohyla, Kovář "C" - Rapant, Hlavačka, Toth - Švagerka Z., Vojáček, Hübl - Navrátil.

Zápas se hrál od samotného začátku s velkým nasazením a s ním spojeným důrazem. Oba týmy potom dobře bránily, a tak k vidění nebylo ani příliš brankových příležitostí. Ty s postupem času přicházely z přesilových her. Tu první měla k dispozici domácí Jihlava, která dobře kombinovala, obstřelovala hodonínskou klec, ale nakonec se jí vstřelit branka nepodařila. To na druhé straně Hodonín využil v poslední minutě první třetiny první nabídnutou početní výhodu, když šťastnou tečí překonal Hanuš brankáře Ježka.

Druhá třetina odstartovala ve stejném duchu, jako se odehrávala ta první. Jen přibylo vyloučení na obou stranách a také se hra ještě více přiostřila u hrazení. Když po Habermannově chybě v rozehrávce hosté své přečíslení nevyužili, přišla na řadu domácí Jihlava. Dolejší měl na modré dostatek prostoru, a tak povedenou pumelicí propálil vše, co mu stálo v cestě. Jenže vzápětí šli domácí opět do oslabení a Hodonín toho opět využil. Do konce druhé třetiny už se následně nic zajímavého nestalo, kromě několika potyček a tvrdých hitů.

Závěrečnou část poté začala Jihlava mnohem lépe a to díku zvýšenému pohybu v útočném pásmu. Najednou si začala vytvářet i více příležitostí. Nejprve šel sám na brankáře ze strany Král, poté Trybuček, ale ani jeden skórovat nedokázali. To se podařilo až Apeltauerovi, který využil přihrávku Hlavatého z poza branky. Ve zbytku zápasu pak byla i nadále Jihlava lepší, jenže to přes řadu brankových příležitostí nedokázala potvrdit. Hodonín v této fázi hrozil pouze z protiútoků, jinak bránil remízový výsledek.

O bodu navíc rozhodovaly samostatné nájezdy, v nichž se za domácí prosadil pouze Zápotočný. Na druhé straně dokázali hosté překonat brankáře Ježka hned dvakrát, a tak si do Hodonína odvezli vítězství 3:2 po nájezdech.

Jihlava zůstává kolo před koncem základní části na první příčce a pokud porazí příští víkend rezervů Buldoků, půjde do play-off z první pozice. Hodonín pak do čtvrtfinále naskočí ze třetího místa.