V dané sezóně nebylo dosud odehráno žádné utkání.

ilustrační foto (foto: Bulldogs Brno)

1. NHbL - VÍKENDOVÉ DVOJKOLO ZA PLNÝ POČET BODŮ

Bulldogs Brno | 01.11.2017 23:50:05 | 152x

Na státní svátek zavítal do Brna jihočeský celek z Jindřichova Hradce, který si bezpochyby chtěl odvézt všechny body.

V první třetině byl Olymp nebezpečnějším mužstvem a po právu se ujal vedení. Od druhé periody však měli mírnou herní převahu Buldoci, kteří dvě minuty po přestávce srovnali krok a nakonec vzešli i vítězně z velmi hektických závěrečných osmi minut, v nichž padlo celkem pět branek. Vítězná vlna hostujícího týmu tak skončila, kdežto Brňané si spravili chuť po dvou neúspěšných venkovních zápasech.

HBK Bulldogs Brno – TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec 4:3 (0:1, 1:0, 3:2)

Branky a nahrávky: 18. Baláč (Zapletal), 38. Emmer (L.Šmarda, Fišar), 43. M.Šmarda (L.Šmarda, Baláč), 45. Cabák (bez asistence) – 13. Slanina (Landhammer, Matějka), 40. D.Mátl (Prášil, Slanina), 45. Matějka (Slanina, Smudek).

Rozhodčí: Vyloučení: 4:4, navíc Svoboda (dom.) 5+OK. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 22:20.

Sestava domácích: Horák (Skýba) – Jandourek, Smrž, Dmytryszyn, Zapletal, Cabák – Baláč, M.Šmarda, L.Šmarda, Emmer, Klíma, Svoboda, Fišar, Vysloužil.

Sestava hostí: J.Janák (F.Janák) – Hunal, B.Mátl, Smudek, Landhammer, Prášil – D.Mátl, Přibyl, Slanina, Klimeš, Škarda, Strašík, Miláček.

V poslední říjnovou neděli, kdy Českou republiku zasáhla nebezpečná vichřice a dvě plánovaná utkání se z tohoto důvodu musela odložit, se v jihomoravské metropoli do sebe pustili Bulldogs Brno a Tatran Třemošná. Dosud všechna jejich předešlá vzájemná klání skončila rozdílem jednoho gólu a dnes tato tradice pokračovala. Brno po otočení stavu oplatilo hostům těsnou porážku, kterou utrpělo v prvním kole na jejich hřišti, a dostává se do kontaktu s top osmičkou.

HBK Bulldogs Brno – TJ Tatran Třemošná 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 11. Dmytryszyn (bez asistence), 17. Emmer (Mejzlík) – 10. Toman (Hora).

Rozhodčí: Jeletz, Vokurka. Vyloučení: 1:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 39:16.

Sestava domácích: Horák (Machovec) – Jandourek, Zapletal „C“, Smrž, Dmytryszyn, Cabák – Baláč, M.Šmarda, L.Šmarda, Emmer, Klíma, Fišar, Vysloužil, Mejzlík, Šír, Szotkowski.

Sestava hostí: Jásek – Vetýška „A“, Rippl, L.Komanec, Hora, Jaroslav Čech, Toman „C“, Ulč, Šmrha, Jan Čech, R.Komanec.

První perioda dnešního duelu chudého na brankové oslavy nabídla divákům vyrovnanou partii a také se uskutečnil doslova koncert zvonů brankových konstrukcí. Začalo to přibližně v polovině úvodní čtvrthodiny, kdy při své šanci k dorážce označil pouze tyčku Radek Komanec. Zanedlouho pálil na druhé straně z vrcholu kruhu evidentně do břevna domácí Emmer a někteří jeho spoluhráči už zvedali ruce nad hlavy. Gólovou listinu nakonec otevřela v čase 9:30 Třemošná, když Horovo nahození z dálky dokázal nadvakrát dotáhnout pod víko kapitán Toman – 0:1. Za minutu a dvacet sekund se střelecky probudili i domácí, konkrétně obránce Dmytryszyn, který si potáhl míček na modrou čáru a odtud příkladným projektilem zaskočil Jáska – 1:1. Hned po buly ve středovém kruhu se brněnští vrhli do velkého brejku, ovšem uvolněný Emmer tváří v tvář hostujícímu gólmanovi trefil pouze beton. Chvíli před prvním odpočinkem to při jednom z kontrů Tatranu zkoušel na Horáka z levé strany postupující Hora, ale jeho zakončení eliminovala tyčka a vzápětí se po tvrdém střetu odbelhal s poraněným kolenem za pomoci dvou kolegů.

Nástup do druhého dějství zvládli lépe hosté, avšak jejich nápor poměrně rychle vyšuměl a ke slovu se dostali Buldoci, kteří ihned dovršili obrat skóre, když svoji neobyčejnou mušku ukázal prudkou ranou od dalekého hrazení Emmer – 2:1. Od této chvíle udával směr právě domácí celek. Když se ocitl v sólovém nájezdu Vysloužil, omluvila třemošenského muže v masce již podruhé v této fázi utkání branková konstrukce. Prakticky celá prostřední perioda se odehrála v obranném pásmu oranžových, ale Jásek tasil jeden vynikající zákrok za druhým a držel své kamarády v poli, kteří se zmohli jen na ojedinělé a málo nebezpečné výpady, na dosah vyrovnání. Zejména když jej v jednom momentě ani natřikrát nedokázal překonat v nadějné pozici Klíma.

Neuvěřitelných 32 minut čekala trestná lavice na prvního viníka, jímž byl hostující Lukáš Komanec. Svěřenci kouče Emmera ale přesilovou hru nevyužili, ale záhy je čekala další, dokonce čtyřminutová. Stejný hráč totiž znovu fauloval, když trefil hokejkou do obličeje brněnského Jandourka. Domácí si ovšem v dlouhé početní převaze nic nevynahradili a v její druhé polovině měli problém se pustit do souvislého tlaku. Pouze Lukáš Šmarda jednou rozezvučel tyč. Všechny neproměněné možnosti Buldoků mohli potrestat hráči z Plzeňského kraje ve své přesilovce, ale ani jim se už nepodařilo najít recept ke skórování a jejich odvolání brankáře na poslední minutu také nezpůsobilo žádné další změny na světelném ukazateli.