V dané sezóně nebylo dosud odehráno žádné utkání.

ilustrační foto (foto: Bulldogs Brno)

1. NHbL - ODVETA S JIHLAVOU ÚSPĚŠNÁ

Bulldogs Brno | 11.11.2017 17:28:23 | 428x

Ve 14. kole sezóny přijel do Brna ukázat svůj um našlápnutý celek z Jihlavy, který se již nějakou dobu vyhřívá na čele tabulky. Ovšem domácím se podařilo svého nejbližšího soupeře z ligy dokonale zaskočit, ani jednou jej nepustili do vedení a za tvrdou práci byli odměněni důležitými třemi body.

HBK Bulldogs Brno – SK Jihlava 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 4. Emmer (bez asistence), 21. Cabák (L.Šmarda), 26. L.Šmarda (Kasal), 44. M.Šmarda (Jandourek), 45. Vysloužil (bez asistence) – 16. Střecha (Smutný), 31. Střecha (Smutný, Fejt).

Rozhodčí: Diviš, Laczko. Vyloučení: 4:5, navíc Smutný (hos.) OT+OK. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 27:20.

Sestava domácích: Horák (Ščudla) – Zapletal „C“, Jandourek, Gavenda, Cabák, Dmytryszyn, Kasal – Baláč, L.Šmarda, M.Šmarda, Emmer, Šír, Fišar, Vysloužil, Svoboda.

Sestava hostí: Humlíček – Jiskra, Koch, Vávrů, Vilímek, Zbořil – Růžička, Danko, Trybuček, Brázda „A“, Smutný „C“, Střecha „A“, Bohatý, Fejt, Hlavatý.

Ačkoli v září si z Vysočiny odvezli Buldoci dvojcifernou porážku, od zahajovacího buly hostům jasně ukazovali, že dnes se podobný scénář opakovat nebude. Vytvořili si tlak a s odplatou začali koketovat už ke konci čtvrté minuty, kdy Emmer při nebezpečném protiútoku vzal odpovědnost na sebe a z pravé strany se střelou zápěstím trefil nad Humlíčkovo rameno – 1:0. Za chvíli mohl při ošemetné situaci před brněnskou bránou odpovědět Střecha, ale z bezprostřední blízkosti zasáhl pouze Horákovo tělo. V opačném pásmu mohl následně využít hrubé zaváhání obrany Šír, který byl též bezúspěšný. V první třetině se vyskytla i jedna nevyužitá přesilovka Jihlavy a také jedno trestné střílení, když rychlonohý reprezentant Střecha byl neregulérně zastaven při úniku. Opravným nájezdem byl pověřen kapitán Smutný, který si všiml volného místa u pravé tyčky, ale v rozhodujícím momentu mu míček utekl z hole. Tudíž do prvního hvizdu se stav nezměnil a Brno uhájilo tenký náskok.

Začátek druhé periody o něco lépe sedl jihlavským a skončilo to vyrovnávací brankou. Střecha na poslední chvíli zabránil zakázanému uvolnění a hned z toho vznikla nepříjemná akce, když posunul herní plast na Smutného, jenž si vyjel zpoza brány a k protější tyči nahrál zpět muži okupujícímu druhou příčku v kanadském bodování soutěže (po spoluhráči Dankovi) a ten se v koncovce nespletl – 1:1. Netrvalo to však dlouho a Bulldogs si své vedení vzali zpět. Po jejich usazení v útočném pásmu se míček ze skrumáže před Humlíčkem vyprostil na kruhy a odtud jej okamžitě vyslal Cabák přesně k levé tyči – 2:1. Ještě veseleji bylo na střídačce domácích v jejich druhé početní výhodě, kdy L.Šmarda v poklidu zavěsil nad ležícího brankáře – 3:1. K dalšímu kousku měl obrovskou příležitost volný Svoboda zbíhající mezi kruhy Vysloužilovi, jehož pas přes beka od mantinelu nedokázal zpracovat. Poslední minuty druhé třetiny patřily hostům, Brno se často vysvobozovalo icingem a z této situace pramenil faul Kasala.

Přesilovka Jihlavy stále trvala i po druhém oddechu a nakonec se v ní hosté dočkali kontaktního gólu poté, co Střechův nepřesný pokus si srazil do vlastní klece obránce Dmytryszyn – 3:2. Poté měli více ze hry domácí, ale nejnebezpečnější výpad se zrodil na straně červených, když Trybuček jen o pár centimetrů minul prázdnou bránu. V této periodě se emotivně projevovala rivalita přítomných týmů, hra byla kouskována častým přerušováním a občas došlo i ke strkanici. Zápas ve finální fázi rozhodl překvapivě lacinný gól. Malou chvíli po nevyužité početní převaze Brna chyboval brankář Humlíček, který neudržel nahození M.Šmardy a než stačil dostat míček zpět do své moci, jej o něj stejný forvard obral a bez váhání zametl za brankovou čáru – 4:2. Do vypršení klasické hrací doby zbývaly jen necelé dvě minuty a po dvaceti sekundách svůj mančaft vyautoval hráč s céčkem Smutný, jenž hákoval u hrazení a ještě obdržel osobní trest za nesportovní chování. Přesto se jihlavští odhodlali ke hře bez gólmana, ale to pomohlo pouze ke stvrzení výhry Buldoků do odkrytého zařízení z hokejky Vysloužila – 5:2. Hokejbalisté z kraje Vysočina však i přes dnešní prohru stále vévodí průběžnému pořadí 1. ligy.