V dané sezóně nebylo dosud odehráno žádné utkání.

ilustrační foto (foto: Bulldogs Brno)

1. NHbL - BRNO - PRVNÍ LETOŠNÍ VÝHRA NA CIZÍM HŘIŠTI

Bulldogs Brno | 13.11.2017 17:33:29 | 110x

Za deštivých a mrazivých podmínek došlo v obsáhlém plzeňském sportovním areálu k napínavému duelu mezi domácími Liticemi a Brnem. Ovšem diváky, kteří očekávali brankové hody, utkání bezpochyby zklamalo. Dopadlo tak, že Buldoci fotbalovým výsledkem vyloupili západočeské centrum, když se jediným úspěšným střelcem za 45 minut stal už v první periodě hostující Emmer.

HBC Plzeň-Litice – HBK Bulldogs Brno 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 11. Emmer (Zapletal).

Rozhodčí: Tarantík, Soukup. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 22:21.

Sestava domácích: Tříska (Návara) – Štěrba, Rybář, Rota, Javorský, Böhm – Kastner, Ráb, Voves, Šíman, Kamien, Forejt, Juroško, Hurt.

Sestava hostí: Horák – Zapletal, Jandourek, Gavenda, Dmytryszyn – Baláč, M.Šmarda, Emmer, Fišar, Vysloužil, Mejzlík, Svoboda.

Plzeňští vkročili do zápasu lépe a první tři minuty se nesly ve znamení jejich náporu, který v otevření skóre nepřetavili. Hra se začala vyrovnávat v momentě, kdy hostující Mejzlík zkoušel od modré čáry provětrat Třísku, který si srazil míček bezmála za brankovou čáru. Za chvíli se domácím otevřelo jedno velké okno v brněnské defenzívě, když Forejtovi nabíhali do mezikruží dva neobsazení útočníci, ale Ráb se nedokázal lépe zorientovat. Následně upláchl hostům Forejt, který si ovšem ani na druhý pokus po vyjetí zpoza brány na Horáka nepřišel, stejně jako pár vteřin po svém návratu z trestné lavice Šíman, jenž prošel obranou do velmi nebezpečné pozice. Za tyto neproměněné příležitosti potrestal litické hráče v jedenácté minutě Emmer, který svoji individuální akci přes téměř celé hřiště zakončil přesnou trefou pod víko – 0:1. Jednogólový náskok si tým kouče Emmera do první sirény pohlídal.

Minutu po zahájení druhé třetiny končila už druhá přesilovka hostí, kterým se v převahách nedařilo si vytvořit souvislý tlak. Při hře pěti proti pěti měl velkou možnost ke srovnání Forejt, jenž nezužitkoval námaz od brněnského brankáře. Na druhé straně pronikal pravým křídlem Svoboda dostávající se do podobné šance jako jeho spoluhráč Emmer při vsítění gólu. Gólmani však po celou periodu předváděli přesvědčivé zákroky a šel na ně přiměřený počet pokusů. Ani trest domácího Böhma s blížící se pauzou na stavu nic nezměnil.

V závěrečném dějství, které skončilo nezvykle nízkým poměrem střel na bránu 3:4, předvedli o něco aktivnější hru Brňané. Nejvíce se přiblížil gólu Mejzlík, který přestřelil bránu poté, co se při přečíslení prosmýkl až před Třísku. Plzni nepomohly ke srovnání kroku se soupeřem ani dvě přesilové hry po prohřešcích Dmytryszyna a Svobody. Závěrečná power-play už netrvala dostatečně dlouho na to, aby se v ní odehrála nějaká změna skóre. Kromě prvního venkovního triumfu si Buldoci připisují také první čisté konto v současném ročníku, a to také zásluhou Horáka, jenž s přehledem pokryl všech 22 střel domácího celku.