V dané sezóně nebylo dosud odehráno žádné utkání.

ilustrační foto (foto: Bulldogs Brno)

1. NHbL - BRNO DOSTALO TVRDOU LEKCI NA ZÁPADĚ ČECH

Bulldogs Brno | 16.10.2017 09:36:08 | 414x

Za výrazně zlepšených teplotních podmínek odstartoval další podnik sezóny 1. ligy, když silné Dobřany na svém černém plastu hostily brněnské Buldoky, které zase jednou čekal výjezd po šestizápasové domácí sérii. Šneci měli jasný cíl odčinit své nezdary z předchozích dvou klání a to se jim po zásluze podařilo. Po celou délku hracího času bavili své fandy svým běhavým a technickým hokejbalem.

TJ Snack Dobřany – HBK Bulldogs Brno 6:1 (2:0, 3:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 5. V.Šlehofer ml. (Skála, V.Šlehofer st.), 8. Kaňák (Rubner, V.Šlehofer st.), 16. Mužík (V.Šlehofer ml., Rubner), 21. Skála (Kaňák, D.Kovářík), 28. Mužík (J.Kovářík), 40. Rubner (Skála, V.Šlehofer st.) – 45. Emmer (M.Šmarda).

Rozhodčí:  Pečený, Žák. Vyloučení: 2:3. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 43:29.

Sestava domácích: Fukárek (Kadaník) – D.Kovářík, Matoušek, J.Kovářík, V.Šlehofer ml., Mužík, V.Šlehofer st., Skála, O.Šlehofer, Kaňák, Truchlý, Málek, Rubner.

Sestava hostí: Horák – Dmytryszyn, Jandourek, Gavenda, Cabák, Smrž – Baláč, Emmer, Klíma, Svoboda, M.Šmarda, Vysloužil, Fišar.

Dobřany se již od úvodního vhazování zakously do hostující družiny a jejich hra by bezesporu byla lahůdkou pro jakéhokoli nezaujatého diváka. V sestavě složené především z dorostenců (starších i mladších) nasadila soupeři velmi vysoko laťku v rychlosti, přechodu do útočné třetiny i pohybu v ní. Jako první se nechal vyprovokovat k faulu brněnský Jandourek a domácí svoji přesilovku zúročili, když Horák při pokleku u pravé tyče vyrazil balónek na staršího z Václavů Šlehoferů a ten po obtočení kolem brány pohotově zavěsil – 1:0. Buldoci však ani při vyrovnaném počtu hráčů nestíhali tempu Západočechů a to vedlo za dvě minuty k dalšímu gólu, byť kurióznímu. Při rychlé protiakci dokázal Kaňák z těžšího úhlu dostat míček s pomocí teče hostujícího Gavendy velkým obloukem přes gólmana až za čáru – 2:0.

Po přestávce pokračovala druhá početní výhoda Dobřan, která započala ještě minutu před prvním signálem. A nakonec slavila také úspěch. Přesným pasem z rohu vybídl V.Šlehofer mladší svého spoluhráče Mužíka, aby z mezikruží přes bránícího soupeře rozvlnil síť – 3:0. Zanedlouho se přítomné publikum mohlo radovat znovu, když ze středu hřiště bleskově zavezl míček za modrou čáru Skála a rychlou ranou překvapil Horáka – 4:0. Stejnému hráči se ještě během druhé periody povedlo projít obranou jako nůž máslem až před brankáře, ovšem tentokrát bez úspěšného zakončení. Branková nadílka dobřanských však stále nekončila. Jakmile se začal blížit druhý hvizd, dovedl Mužík v hloučku hráčů před bránou převzít J.Kováříkovu příhru naslepo z rohu a hned z první nasměroval oranžový plast bekendem do víka – 5:0. Buldoci se také ocitli v několika nadějných příležitostech, ale každou z nich dokázali zlikvidovat beci či brankář Fukárek. Dnes si vybrala slabší den také světelná tabule, jejíž porucha připravila všechny hlavní bytosti o sledování času v poslední třetině.

Domácí v závěrečné čtvrthodině díky uspokojivému stavu značně zvolnili a Brno se tak častěji přibližovalo kosmetickým úpravám. Například Emmer, který vyčkával za bukem před brankovištěm a prošla na něj přihrávka, ale muž s maskou úspěšně zasáhl i při pozdější šanci Svobody po vyběhnutí zpoza brány. Posádka trenéra Šlehofera ale také nepřestávala ohrožovat Horáka. Tutovou příležitost k hattricku spálil nejprve Mužík, po posledním točení stran pálil pouze do výstroje Jan Kovářík, který měl volnou cestu po protlačení se vpřed a doběhnutí vysokého lobu. Náskok se ale ještě podařilo upravit nehlídanému Rubnerovi, jemuž „nahrál“ o zadní mantinel Skála – 6:0. Čisté konto ale nakonec červení šneci neudrželi, neboť hostující Emmer si během třetího dějství správně seřídil svá mířidla a nevídanou střelou od mantinelu vymetl pravý horní roh Fukárkovy svatyně – 6:1. To už ale zbývalo do konce jen něco přes půl minuty a o dnešním vítězi již dávno nebylo pochyb. Souhrnně se celý zápas nesl v duchu fair-play.